Hoşgeldiniz!

 

07.10.1955 tarihinde Trabzon’da doğdum. Şu anda Konya’da yaşamaktayım. Emekli bankacıyım. Bankacı olmamın vermiş olduğu avantajlardan dolayı 1980 yılından beri kağıt para koleksiyonu yapıyorum.

1994 yılında Hollanda’da düzenlenen kağıt para fuarında tesadüfen Hollanda PTT’sinin 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin 70. kuruluş yılının anısına yaptırmış olduğu, üzerinde bayrağımızın resmi olan kartı gördüm.( Bu kartı 2004 yılında koleksiyonuma katabildim.) O an telefon kartı koleksiyonu yapabileceğim aklıma geldi. Ve kart koleksiyonuma başladım.

İlk olarak PTT’nin bastırdığı kartları biriktirmeye başladım. Daha sonra Türk Telekomla devam ettim. Bunun yanı sıra GSM kartları da biriktirdim. Koleksiyonum içerisinde dünya üzerinde Türkiye konulu çıkan kartların yeri bir başkadır.

Bu web sitesini kurmak istememdeki en büyük neden ise 2004 yılı  itibarıyle Türkiye’de uzak mesafe telefon hizmetleri (UMTH) şirketlerinin çıkarmış oldukları arama kartlarının büyük miktarda çeşitlenmiş olmasıdır. Bu sitenin yardımıyla çıkan ve çıkarılacak olan kartları daha yakından takip edebileceğimi ve edebileceğinizi düşündüm.

Telefon kartı koleksiyonuma, Türkiye konulu kartlarda Sn. İzzet KIRBAŞ’ın ve Sn. Hakan GÜNEY’in , arama kartlarında Sn. Ayşegül TOPOĞLU’nun, Sn.Gökhan YILMAZ’ın ve bazı telekom şirketleri’nin büyük emekleri geçmiştir. Hepsine yardımlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.

Veee koleksiyonumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Eksiklerim için de sizlerden yardım bekliyorum.

 

Eyüp GÜÇMEN